Centrum Przedsiębiorczości Smolna
, / 2426 0

Centrum Przedsiębiorczości Smolna

SHARE
Centrum Przedsiębiorczości Smolna

LOGO Smolna_prostTo może być dla Was zaskoczenie. W Parku K. Beyera znajduje się budynek, który w najmniejszym stopniu nie przypomina żadnego z urzędów, a jednak jest z nimi związany…

W którym spełniają się marzenia młodych przedsiębiorczych – o własnej firmie, o braku kolejek, by załatwić formalności, o bezpłatnych wartościowych szkoleniach. Czy to coś niezwykłego? „Tak przecież powinno być!” ktoś powie. A my odpowiadamy: I tak jest – w Centrum Przedsiębiorczości Smolna.

Czym jest CPS?

Powstanie Centrum związane jest z projektem „Warszawska Przestrzeń Technologiczna” oraz programem „Innowacyjna Warszawa 2020”. Można je zinterpretować jako „delegacje” Urzędu Miasta Warszawa z głównym zadaniem: wspierać przedsiębiorczych i promować przedsiębiorczość.

W Centrum Przedsiębiorczości szkolenia i spotkania networkingowe prowadzili m.in. Artur Kurasiński (Fokus i MUSE), Bolesław Michalski (RISK made in Warsaw), Kajetan Młynarczyk (Graphic All) i Paweł Tkaczyk (Midea).

Z czego możecie skorzystać w CPS?

W CPS znajdziecie Front Office Urzędu Miasta, Punkt Informacji Europejskiej oraz Punkt Urzędu Pracy, więc szybko założycie działalność gospodarczą i dowiecie sie o opcjach na jej dofinansowanie. Możecie tez uczestniczyć w bezpłatnych szkoleniach, warsztatach i spotkaniach networkingowych.

Centrum posiada 2 nowoczesne sale konferencyjne (dla 30 i 12 osób) oraz VIP room, które udostępniane są przedsiębiorcom bezpłatnie w ramach pomocy de minimis.

W Centrum zlokalizowany jest inkubator, w ramach którego możecie prowadzić firmę i wynająć biurko lub pokój na preferencyjnych warunkach, korzystniejszych niż rynkowe. Jeśli więc szukacie inspirującej przestrzeni, by rozwinąć przedsiębiorcze skrzydła, zajrzyjcie na Smolna, złóżcie wniosek o wynajem i skorzystajcie z oferty dofinansowanej przez miasto Warszawa.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.firma.um.warszawa.pl

Więcej o zasadach wynajmu dowiecie się na www.firma.um.warszawa.pl/inkubator-przedsiebiorczosci/, pisząc na inkubator.smolna@um.warszawa.pl lub w samym Warszawskim Centrum Przedsiębiorczości Smolna na ul. Smolnej 4.

Tags:
About Author
Przez ostatnie 3 lata prowadziłam Reaktor – centrum co-workingowe dla startupów technologicznych rozwijając jednocześnie swój startup - Homplex. Razem z Borysem Musielakiem organizowaliśmy cykl spotkań networkingowych tzw. „Open Reaktorów”, które przyciągnęły łącznie kilka tysięcy marzycieli, geeków i przedsiębiorców. Wspólnie uczyliśmy się jak poznawać nowych ludzi, jak komunikować się z inwestorami, jak tworzyć zgrane zespoły i jak budować biznes w warunkach skrajnej niepewności. Wyciągaliśmy wnioski z błędów tych, którzy dzielili się tym doświadczeniem podczas prezentacji, uznaniem nagradzaliśmy speakerów, którzy opowiadali o swoich sukcesach. Z czasem sami zaczęliśmy występować na scenie przedstawiając story własnych biznesów. Co miesiąc ponad 100 osób ze starej willi na Żoliborzu, zasłuchanych w startupowych opowieściach z różnych części świata, zabiera do domu tonę inspiracji i zyskuje przynajmniej kilku nowych znajomych. Zazwyczaj jakiś czas później wpływają oni na bieg wydarzeń, które skutkują nowymi klientami, produktami czy inwestorami. Zbudowaliśmy społeczność, która współpracując ze sobą tworzy nowe projekty i doskonali stare. Wspieramy rozwój przedsięwzięć znajomych poznanych przy piwie i pizzy w garażu miesiąc czy rok temu. Mamy dzisiaj to, czego nie mają polscy naukowcy. Wyniki ich badań w znacznie większym stopniu wpłynąć mogą na lepszą przyszłość niż tworzone przez naszą społeczność aplikacje, a mimo to nie widać żeby chcieli to rzeczywiście robić. By zacząć swoje pomysły materializować, a wynalazki przekształcać w biznes potrzebują tego samego co moje obecne środowisko 3 lata temu. Chcemy podzielić się z nimi tymi doświadczeniami i wpłynąć na to, jak rozwijać się będą projekty rozwiązujące nietrywialne problemy naszych czasów.

Related Article