Chmiuro – biuro w chmurze
, / 805 0

Chmiuro – biuro w chmurze

SHARE
Chmiuro – biuro w chmurze

CHMIURO, www.chmiuro.pl, Warszawa

Chmiuro to darmowy CRM, który jest idealnym rozwiązaniem, szczególne dla mikro i małych przedsiębiorstw. Zamiana notatnika czy papierowego kalendarza na komputerowy system, do którego dostęp jest zapewniony z każdego miejsca i z każdego urządzenia, to słuszna decyzja.

Główną istotą naszego programu CRM jest sprawna obsługa klienta i zadowolenie ze świadczonych przez nas usług. System ma usprawniać pracę zarówno mikro, małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw. Chmiuro pomaga umieścić w jednym miejscu wszystkie, najistotniejsze informacje o naszych klientach, kontakty, zadania czy informacje na temat wszystkich osób, z którymi współpracujemy lub mamy zamiar nawiązać współpracę. Umożliwia dostęp do pełnej historii i analizy naszej współpracy z konkretnym klientem czy dostawcą. Ponadto niezbędną do tego funkcją jest również tworzenie raportów, które umożliwią na przykład analizę zysków i strat danej firmy.

Koszty

Oprogramowanie instalowane na komputerach jest stosunkowo kosztowne. Wykupienie licencji na wszystkie stanowiska wiąże się z kosztami liczonymi w setkach, a czasem nawet tysiącach złotych. Tymczasem, rozwiązania sieciowe, które umożliwiają posiadanie biura w chmurze to zdecydowane oszczędności.

Niezależność

Biuro w chmurze gwarantuje szeroko rozumianą niezależność. Po pierwsze, jest to niezależność od sprzętu. Na każdym komputerze można otworzyć ten sam dokument. Nie ma znaczenia, że najpierw został on stworzony na jednym stanowisku, potem należy natychmiast skorzystać z niego na drugim. Zadziała dosłownie wszędzie, bez kopiowania, przenoszenia, przesyłania mailem. Druga rzecz to niezależność od miejsca pracy. Dokument wygląda dokładnie tak samo na komputerze w biurze, jak i na komputerze domowym. Możesz zajrzeć do niego nawet podczas urlopu w ciepłych krajach i też będziesz mieć dostęp do potrzebnych informacji. Jedyne, co musisz znać to sposób dostępu i hasło. Nic więcej. Kolejną zaletą jest niezależność od programów. Dzisiejsza technologia i tak jest bardziej otwarta na różne formaty plików, a oprogramowanie potrafi sobie poradzić z różnymi dokumentami. Nadal jednak zapisanie pliku w jednym formacie powoduje, że podczas otwierania w innym zachodzą w nim zmiany. Oprogramowanie sieciowe jest na tyle uniwersalne, że nie powoduje takich problemów.

Bezpieczeństwo

Praca za pośrednictwem oprogramowania w chmurze to również ogromne bezpieczeństwo dokumentów. Gdy wszystkie dane zostaną zapisane w chmurze i wszystkie pliki będą tam też archiwizowane, to nic nie stanowi dla nich zagrożenia. Dokumenty są w chmurze zahasłowane, nie ma więc obaw, że ktoś, kto ukradnie komputer, dotrze do tajemnic przedsiębiorstwa. Włamania się zdarzają, a szpiegostwo przemysłowe niestety staje się coraz bardziej powszechne.

Zdalnie, ale w zespole

Sieć internetowa i sposoby nowoczesnej komunikacji powodują, że można pozyskiwać pracowników również na odległość, którzy swoją pracę mogą wykonywać doskonale, efektywnie i skutecznie bez konieczności przeprowadzania się do miasta, w którym firma ma siedzibę. Biuro w chmurze to zdecydowanie ułatwia. Można pracować zdalnie i jednocześnie tworzyć zespół. Wystarczy stworzyć dokument, dać do niego dostęp wszystkim członkom zespołu i sprawa załatwiona. Komunikacja, poprawki, wszystko jest widoczne w dokumencie. Nie trzeba się spotykać i tracić czasu na dojazdy.