Systemy uziemienia aktywnego – innowacja dla linii elektroenergetycznych
, / 786 0

Systemy uziemienia aktywnego – innowacja dla linii elektroenergetycznych

SHARE
Systemy uziemienia aktywnego – innowacja dla linii elektroenergetycznych

EASY SYSTEM, www.uziemienie.pl, Myszków

Stworzone przez Easy System rozwiązanie to specyficzny typ uziemienia, który dedykowany jest słupom wysokiego napięcia. Do klientów firmy należą głównie duże przedsiębiorstwa, takie jak PSE, Tauron, Energa, Enea oraz firmy budowlane, które wykonują dla tych podmiotów prace związane z remontem czy budową linii wysokiego napięcia. Easy System nawiązał również współpracę z PKP PLK, ponieważ ten system uziemienia może rozwiązać problemy techniczne, które istnieją przy kolejach.

Na rynku istnieją już inne typy uziemienia, jednak po umieszczeniu ich w ziemi po pewnym czasie ulegają korozji. Ich wymiana wiąże się z zakupem nowego, wykonania wykopu oraz dodatkowo, jeśli słup znajduje się na prywatnej posesji, z koniecznością uzyskania pozwolenia właściciela na wejście na teren. Koszty takiej operacji drastycznie rosną. Innowacja Easy Systemu polega na uziemieniu słupa w jego wnętrzu, bez potrzeby wykonywania wykopów, dzięki prętom miedzianym w ochronie rury stalowej, które są bardziej wytrzymałe niż wcześniejsze typy uziemienia.

To rozwiązanie jest zdecydowanie droższe, jednak nie trzeba już ponosić kosztów związanych z wykopem, często wyższych niż sam system uziemiający. Wszystko to jest podparte badaniami wykonywanymi na Politechnice Białostockiej i Warszawskiej

grafika

About Author
Przez ostatnie 3 lata prowadziłam Reaktor – centrum co-workingowe dla startupów technologicznych rozwijając jednocześnie swój startup - Homplex. Razem z Borysem Musielakiem organizowaliśmy cykl spotkań networkingowych tzw. „Open Reaktorów”, które przyciągnęły łącznie kilka tysięcy marzycieli, geeków i przedsiębiorców. Wspólnie uczyliśmy się jak poznawać nowych ludzi, jak komunikować się z inwestorami, jak tworzyć zgrane zespoły i jak budować biznes w warunkach skrajnej niepewności. Wyciągaliśmy wnioski z błędów tych, którzy dzielili się tym doświadczeniem podczas prezentacji, uznaniem nagradzaliśmy speakerów, którzy opowiadali o swoich sukcesach. Z czasem sami zaczęliśmy występować na scenie przedstawiając story własnych biznesów. Co miesiąc ponad 100 osób ze starej willi na Żoliborzu, zasłuchanych w startupowych opowieściach z różnych części świata, zabiera do domu tonę inspiracji i zyskuje przynajmniej kilku nowych znajomych. Zazwyczaj jakiś czas później wpływają oni na bieg wydarzeń, które skutkują nowymi klientami, produktami czy inwestorami. Zbudowaliśmy społeczność, która współpracując ze sobą tworzy nowe projekty i doskonali stare. Wspieramy rozwój przedsięwzięć znajomych poznanych przy piwie i pizzy w garażu miesiąc czy rok temu. Mamy dzisiaj to, czego nie mają polscy naukowcy. Wyniki ich badań w znacznie większym stopniu wpłynąć mogą na lepszą przyszłość niż tworzone przez naszą społeczność aplikacje, a mimo to nie widać żeby chcieli to rzeczywiście robić. By zacząć swoje pomysły materializować, a wynalazki przekształcać w biznes potrzebują tego samego co moje obecne środowisko 3 lata temu. Chcemy podzielić się z nimi tymi doświadczeniami i wpłynąć na to, jak rozwijać się będą projekty rozwiązujące nietrywialne problemy naszych czasów.

Related Article