Kursy walut od teraz porówna za ciebie narzędzie Bankier.pl i Xchanger.pl
, / 828 0

Kursy walut od teraz porówna za ciebie narzędzie Bankier.pl i Xchanger.pl

SHARE
Kursy walut od teraz porówna za ciebie narzędzie Bankier.pl i Xchanger.pl

XCHANGER, www.Xchanger.pl, Warszawa

Od września 2016 r. Bankier.pl we współpracy z serwisem Xchanger.pl uruchomił porównywarkę ofert czołowych kantorów online.

Użytkownicy portalu Bankier.pl w sekcji Waluty i Kursy Walut znajdą zintegrowane z Xchanger.pl narzędzie pokazujące aktualnie najlepsze kantorowe kursy wymiany walut. Za jego pomocą mogą w łatwy sposób sprawdzić kurs dolara, euro, franka czy ostatnio popularnego funta.

Jak to działa?

Porównywarka podaje informację o całkowitych kosztach transakcji. Aby je uzyskać, należy podać walutę, którą posiadamy, a także walutę, na którą chcemy ją wymienić. W dodatkowych polach uzupełniamy wartość transakcji i banki, w których prowadzimy konto, zarówno złotówkowe, jak i walutowe. System automatycznie podaje najlepszą ofertę w danym momencie i przelicza finalny koszt transakcji, uwzględniający marże kantorów, jak i koszty przelewów międzybankowych.

Portal Bankier.pl do tej pory porównywał produkty finansowe  oferowane przez banki i instytucje finansowe, takie jak konta osobiste, kredyty czy lokaty.  Porównywarka kantorowych kursów walut to krok w stronę dynamicznie rozwijającego się rynku wymiany walut i  transakcji bezgotówkowych. Dzięki partnerstwu z Xchanger możliwe będzie porównanie kursów walutowych z najbardziej wiarygodnych i bezpiecznych kantorów na rynku, zarówno polskim, jak i – w najbliższej przyszłości – platform wymiany walut z Wielkiej Brytanii, Norwegii czy Czech.

Dla kogo?

Narzędzie może być bardzo przydatne kredytobiorcom, małym i średnim firmom, freelancerom realizującym zlecenia zagraniczne, a także klientom indywidualnym, którym potrzebna jest wymiana waluty i których interesuje aktualny kurs kantorowy. Wielu z nich przeszukuje strony kantorów, chcąc znaleźć najbardziej korzystną cenowo ofertę. Dzięki porównywarce będą mogli za pomocą kilku kliknięć znaleźć najlepsze aktualne kursy wymiany walut – dolara, euro czy funta.

Co ważne, przy tego typu transakcjach należy zwracać uwagę na koszty okołotransakcyjne, które mogą stanowić istotną część transakcji. Klarowne ujęcie wszystkich kosztów ma zapewnić narzędzie dostarczone przez Xchanger.

 

Portal Bankier.pl jest wiodącym i najczęściej odwiedzanym finansowym serwisem informacyjnym oraz niezależnym pośrednikiem finansowym w polskim Internecie.

Xchanger.pl jest porównywarką wymiany walut. Portal pokazuje najkorzystniejszą ofertę zestawiając oferty czołowych kantorów i platform wymiany walut.