Kursy walut od teraz porówna za ciebie narzędzie Bankier.pl i Xchanger.pl
, / 657 0

Kursy walut od teraz porówna za ciebie narzędzie Bankier.pl i Xchanger.pl

SHARE
Kursy walut od teraz porówna za ciebie narzędzie Bankier.pl i Xchanger.pl

XCHANGER, www.Xchanger.pl, Warszawa

Od września 2016 r. Bankier.pl we współpracy z serwisem Xchanger.pl uruchomił porównywarkę ofert czołowych kantorów online.

Użytkownicy portalu Bankier.pl w sekcji Waluty i Kursy Walut znajdą zintegrowane z Xchanger.pl narzędzie pokazujące aktualnie najlepsze kantorowe kursy wymiany walut. Za jego pomocą mogą w łatwy sposób sprawdzić kurs dolara, euro, franka czy ostatnio popularnego funta.

Jak to działa?

Porównywarka podaje informację o całkowitych kosztach transakcji. Aby je uzyskać, należy podać walutę, którą posiadamy, a także walutę, na którą chcemy ją wymienić. W dodatkowych polach uzupełniamy wartość transakcji i banki, w których prowadzimy konto, zarówno złotówkowe, jak i walutowe. System automatycznie podaje najlepszą ofertę w danym momencie i przelicza finalny koszt transakcji, uwzględniający marże kantorów, jak i koszty przelewów międzybankowych.

Portal Bankier.pl do tej pory porównywał produkty finansowe  oferowane przez banki i instytucje finansowe, takie jak konta osobiste, kredyty czy lokaty.  Porównywarka kantorowych kursów walut to krok w stronę dynamicznie rozwijającego się rynku wymiany walut i  transakcji bezgotówkowych. Dzięki partnerstwu z Xchanger możliwe będzie porównanie kursów walutowych z najbardziej wiarygodnych i bezpiecznych kantorów na rynku, zarówno polskim, jak i – w najbliższej przyszłości – platform wymiany walut z Wielkiej Brytanii, Norwegii czy Czech.

Dla kogo?

Narzędzie może być bardzo przydatne kredytobiorcom, małym i średnim firmom, freelancerom realizującym zlecenia zagraniczne, a także klientom indywidualnym, którym potrzebna jest wymiana waluty i których interesuje aktualny kurs kantorowy. Wielu z nich przeszukuje strony kantorów, chcąc znaleźć najbardziej korzystną cenowo ofertę. Dzięki porównywarce będą mogli za pomocą kilku kliknięć znaleźć najlepsze aktualne kursy wymiany walut – dolara, euro czy funta.

Co ważne, przy tego typu transakcjach należy zwracać uwagę na koszty okołotransakcyjne, które mogą stanowić istotną część transakcji. Klarowne ujęcie wszystkich kosztów ma zapewnić narzędzie dostarczone przez Xchanger.

 

Portal Bankier.pl jest wiodącym i najczęściej odwiedzanym finansowym serwisem informacyjnym oraz niezależnym pośrednikiem finansowym w polskim Internecie.

Xchanger.pl jest porównywarką wymiany walut. Portal pokazuje najkorzystniejszą ofertę zestawiając oferty czołowych kantorów i platform wymiany walut.

About Author
Przez ostatnie 3 lata prowadziłam Reaktor – centrum co-workingowe dla startupów technologicznych rozwijając jednocześnie swój startup - Homplex. Razem z Borysem Musielakiem organizowaliśmy cykl spotkań networkingowych tzw. „Open Reaktorów”, które przyciągnęły łącznie kilka tysięcy marzycieli, geeków i przedsiębiorców. Wspólnie uczyliśmy się jak poznawać nowych ludzi, jak komunikować się z inwestorami, jak tworzyć zgrane zespoły i jak budować biznes w warunkach skrajnej niepewności. Wyciągaliśmy wnioski z błędów tych, którzy dzielili się tym doświadczeniem podczas prezentacji, uznaniem nagradzaliśmy speakerów, którzy opowiadali o swoich sukcesach. Z czasem sami zaczęliśmy występować na scenie przedstawiając story własnych biznesów. Co miesiąc ponad 100 osób ze starej willi na Żoliborzu, zasłuchanych w startupowych opowieściach z różnych części świata, zabiera do domu tonę inspiracji i zyskuje przynajmniej kilku nowych znajomych. Zazwyczaj jakiś czas później wpływają oni na bieg wydarzeń, które skutkują nowymi klientami, produktami czy inwestorami. Zbudowaliśmy społeczność, która współpracując ze sobą tworzy nowe projekty i doskonali stare. Wspieramy rozwój przedsięwzięć znajomych poznanych przy piwie i pizzy w garażu miesiąc czy rok temu. Mamy dzisiaj to, czego nie mają polscy naukowcy. Wyniki ich badań w znacznie większym stopniu wpłynąć mogą na lepszą przyszłość niż tworzone przez naszą społeczność aplikacje, a mimo to nie widać żeby chcieli to rzeczywiście robić. By zacząć swoje pomysły materializować, a wynalazki przekształcać w biznes potrzebują tego samego co moje obecne środowisko 3 lata temu. Chcemy podzielić się z nimi tymi doświadczeniami i wpłynąć na to, jak rozwijać się będą projekty rozwiązujące nietrywialne problemy naszych czasów.

Related Article