IT-LEADERS – zmieniamy zasady gry
, / 831 0

IT-LEADERS – zmieniamy zasady gry

SHARE
IT-LEADERS – zmieniamy zasady gry

IT-LEADERS, www.it-leaders.pl, Poznań

IT-LEADERS to nowoczesna i pionierska platforma kojarząca Specjalistów z branży IT z pracodawcami. IT-LEADERS wychodzi naprzeciw potrzebom współczesnego rynku pracy. Anonimowość kandydatów, prostota, bezpośredni kontakt z potencjalnym pracodawcą, ale także każdorazowy bonus za zatrudnienie to tylko niektóre z cech wyróżniających platformę.

Skąd wziął się pomysł stworzenia platformy IT-LEADERS ?

Działając od wielu lat w branży rekrutacyjnej już jakiś czas temu zauważyliśmy lukę na polskim rynku pracy dotyczącą branży IT. W tym sektorze tradycyjne role w relacji pracodawca – pracownik od kilku lat są odwrócone. To rynek, na którym karty rozdają Pracownicy. W Polsce brakuje obecnie ok. 50 tys. Informatyków i ta liczba cały czas rośnie. Wykwalifikowani specjaliści wiedzą, że nie muszą się starać aby otrzymać pracę, więc rzadko zaglądają na portale pracy. Firmy chcąc zatem pozyskać odpowiedniego pracownika najczęściej równolegle do swoich działań korzystają z usług agencji rekrutacyjnych, zazwyczaj kilku równocześnie. To sprawia, że kandydaci są zasypywani dziesiątkami ofert, często zupełnie niedopasowanymi do ich doświadczeń i potencjału. Tworzy się więc błędne koło, bo przez to specjaliści coraz niechętniej odpowiadają na kolejne oferty pracy i problem z zapełnieniem vakatu pozostaje. Zaczęliśmy myśleć o rozwiązaniu, które przełamie ten impas. Po dokonaniu analiz rynkowych okazało się, że jak dotąd nie powstało efektywne narzędzie, które umożliwiałoby kontakt z kandydatem, a równocześnie dopasowywało oczekiwania obu stron. To w sumie dziwne, bo równocześnie powstało wiele rozwiązań CRM dla wewnętrznych potrzeb działów personalnych.

Czy narzędzie jest w stanie zastąpić czynnik ludzki w rekrutacjach?

Jeśli mówimy o rekruterach zewnętrznych to jak najbardziej. Weryfikacja umiejętności miękkich przez zewnętrznego konsultanta w tej branży z reguły nie ma miejsca, albo uściślając – ‘nie ma miejsca bytu’. Kandydaci niekoniecznie są otwarci na pogłębione rozmowy z konsultantem. Rozmowy o ofercie zaczynają się zazwyczaj od pytań ‘za ile?’ i ‘dla kogo?’. Poza tym branża nowych technologii to specyficzne pojęcia, dziesiątki języków programowania, frameworków, baz danych, serwerów – żeby właściwie zidentyfikować kandydata trzeba dobrze poruszać się w klasyfikacji poszczególnych technologii. Bo w IT właśnie te tzw. ‘twarde skillsy’ składają się na profil kompetencyjny Specjalisty. Do weryfikacji tych umiejętności nie jest więc potrzebny konsultant, tylko dobrze parametryzujący dane system. Dlatego powstała platforma IT-LEADERS.

W jaki sposób IT-LEADERS rozwiązuje problem rynku pracy?

IT-LEADERS to nowoczesna i pionierska platforma kojarząca Specjalistów z branży IT z pracodawcami. IT-Leaders wychodzi naprzeciw potrzebom współczesnego rynku pracy: anonimowość kandydatów, prostota, bezpośredni kontakt z potencjalnym pracodawcą, ale także każdorazowy bonus za zatrudnienie to tylko niektóre z cech wyróżniających naszą platformę. IT-LEADERS działa na zasadzie odwróconego modelu wszystkich dostępnych portali rekrutacyjnych w Polsce. W IT-Leaders to Specjalista jest zapraszany do wzięcia udziału w rekrutacji i to on decyduje, czy odpowiada mu firma oraz zaproponowana oferta. Oferty są dopasowane do kandydatów, ponieważ to oni sami tworzą swój profil.Specjalista w krótkim formularzu zaznacza swoje umiejętności, oczekiwane minimalne wynagrodzenie, ale także preferencje dotyczące lokalizacji czy formy zatrudnienia. Rejestracja zajmuje niespełna 5 minut. System automatycznie tworzy anonimowy profil kandydata, na który składają się wszystkie niezbędne informacje o Jego umiejętnościach, doświadczeniu i oczekiwaniach.

Prosto i szybko.

Firma poszukująca pracownika wybiera poszukiwane umiejętności, oferowaną stawkę, a następnie wysyła wybranemu kandydatowi zaproszenie do udziału w rozmowach. Specjalista jednym kliknięciem odrzuca lub akceptuje udział w rekrutacji. Co ważne, ponieważ Specjaliści w swoim profilu określają stawkę wynagrodzeniową przy jakiej są skłonni podjąć rozmowy, pracodawca zapraszając wybraną osobę do rozmów jest świadomy oczekiwań drugiej strony i zaoszczędza czas na rozmowy z kandydatami ‘poza budżetem’. Tym samym Kandydaci dostają tylko konkretne propozycje, które odpowiadają ich umiejętnościom i wymaganiom. Specjalistom oferujemy idealnie dopasowane propozycje pracy oraz anonimowość. Tak długo jak nie zatwierdzą zaproszenia do rozmów ich profil pozostaje anonimowy. Z kolei pracodawcom dajemy możliwość szybkiego wyłonienia kandydatów odpowiadających ich wymaganiom.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Korzystanie z bazy jest dla obu stron całkowicie bezpłatne. Pracodawca dopiero, gdy zatrudni pracownika uiszcza opłatę, która jest
o blisko 40% niższa niż w przypadku rekrutacji tradycyjnych. Istnieje tez możliwość rozbicia płatności na 10 równych rat, przy których opłata jest praktycznie nieodczuwalna. Co więcej w ramach tego wynagrodzenia oferujemy tzw. ‘gwarancję’ i jeśli w ciągu 3 miesięcy strony rozwiążą umowę, Pracodawca może w ramach uiszczonej już opłaty ponownie zrekrutować nową osobę.

Coś więcej dla Specjalistów

Poza idealnie dopasowanymi ofertami dajemy coś więcej. Zarejestrowanym Specjalistom oferujemy 500zł za każde zatrudnienie osoby, której polecą platformę, a ta pozytywnie przejdzie proces rekrutacyjny i otrzyma pracę poprzez IT-LEADERS. To tak naprawdę system nieograniczonego zarabiania, ponieważ można zaprosić do rejestracji nieskończenie dużą ilość znajomych Specjalistów
i zarabiać na każdorazowym ich zatrudnieniu. Patrząc na zainteresowanie jakim IT-LEADERS cieszy się już na rynku, głęboko wierzę, że mamy szansę zmienić pojęcie rekrutacji
w sektorze IT.

Idziemy z duchem czasu i zamienimy tradycyjną rekrutację na nowoczesna i innowacyjną, czyli właśnie taką jaką jest branża IT.

 

About Author
Przez ostatnie 3 lata prowadziłam Reaktor – centrum co-workingowe dla startupów technologicznych rozwijając jednocześnie swój startup - Homplex. Razem z Borysem Musielakiem organizowaliśmy cykl spotkań networkingowych tzw. „Open Reaktorów”, które przyciągnęły łącznie kilka tysięcy marzycieli, geeków i przedsiębiorców. Wspólnie uczyliśmy się jak poznawać nowych ludzi, jak komunikować się z inwestorami, jak tworzyć zgrane zespoły i jak budować biznes w warunkach skrajnej niepewności. Wyciągaliśmy wnioski z błędów tych, którzy dzielili się tym doświadczeniem podczas prezentacji, uznaniem nagradzaliśmy speakerów, którzy opowiadali o swoich sukcesach. Z czasem sami zaczęliśmy występować na scenie przedstawiając story własnych biznesów. Co miesiąc ponad 100 osób ze starej willi na Żoliborzu, zasłuchanych w startupowych opowieściach z różnych części świata, zabiera do domu tonę inspiracji i zyskuje przynajmniej kilku nowych znajomych. Zazwyczaj jakiś czas później wpływają oni na bieg wydarzeń, które skutkują nowymi klientami, produktami czy inwestorami. Zbudowaliśmy społeczność, która współpracując ze sobą tworzy nowe projekty i doskonali stare. Wspieramy rozwój przedsięwzięć znajomych poznanych przy piwie i pizzy w garażu miesiąc czy rok temu. Mamy dzisiaj to, czego nie mają polscy naukowcy. Wyniki ich badań w znacznie większym stopniu wpłynąć mogą na lepszą przyszłość niż tworzone przez naszą społeczność aplikacje, a mimo to nie widać żeby chcieli to rzeczywiście robić. By zacząć swoje pomysły materializować, a wynalazki przekształcać w biznes potrzebują tego samego co moje obecne środowisko 3 lata temu. Chcemy podzielić się z nimi tymi doświadczeniami i wpłynąć na to, jak rozwijać się będą projekty rozwiązujące nietrywialne problemy naszych czasów.

Related Article