Polska konkurencja dla Ubera, Airbnb, Allegro, OLX i Facebooka?
, / 981 0

Polska konkurencja dla Ubera, Airbnb, Allegro, OLX i Facebooka?

SHARE
Polska konkurencja dla Ubera, Airbnb, Allegro, OLX i Facebooka?

Polacy nie gęsi i… swoją aplikację mają. A raczej będą mieć, jeśli powiedzie się zbiórka, która dzisiaj ruszyła na polskim Kickstarterze PolakPotrafi.pl. ShareIt to – według pomysłodawców – aplikacja mobilna będąca odpowiedzią na wszystkie sytuacje dnia codziennego, w których nie masz tego, z czego potrzebujesz skorzystać, a jest ci to potrzebne „tu i teraz”. Wachlarz zastosowań jest w zasadzie nieograniczony.

ShareIt to polska odpowiedź na ofertę wyspecjalizowanych, międzynarodowych serwisów oferujących tzw. „współdzielenie”. Pozwalają one skorzystać z przejazdu prywatnym samochodem innej osoby, wynająć pokój na weekend w prywatnym mieszkaniu innego użytkownika serwisu albo po prostu kupić od kogoś to co jest nam potrzebne.

ShareIt stawia na wszechstronność zastosowań. Dzięki aplikacji możliwe będzie współdzielenie w zasadzie wszystkiego – przedmiotów codziennego użytku (np. narzędzi, sprzętu sportowego albo turystycznego), drobnych usług (np. pomoc przy malowaniu pokoju, wyprowadzenie psa lub udostępnienie pralki studentowi w potrzebie, który nie ma jej w akademiku, a w najbliższy weekend nie wraca do domu) oraz czasu wolnego (np. wspólne wyjście do kina, restauracji lub na koncert, umówienie się na wieczorną przejażdżkę rowerem, poranny jogging w parku, itp.).

Wśród wielu zalet aplikacji dwie zasługują na szczególną uwagę. Po pierwsze, będzie ona całkowicie darmowa. Będzie można ją za darmo pobrać i za darmo z niej korzystać. Nie będzie ona również pośredniczyła w jakichkolwiek rozliczeniach pomiędzy użytkownikami (jeśli w ogóle jakieś będą – to będzie zależało wyłącznie od użytkowników, którzy zdecydują się wystawić ofertę lub z niej skorzystać). Po drugie, będzie ona oferowała geolokalizację, tj. dostęp w czasie rzeczywistym do ofert z najbliższej okolicy. Dzięki temu możliwe będzie znalezienie tego, czego szukamy „tu i teraz”, bez umawiania się na za tydzień, na drugim końcu miasta albo czekania na przesyłkę.

Warto zaznaczyć, że ShareIt ma na celu nie tylko skutecznie i szybko rozwiązywać drobne, codzienne problemy. Ma również promować tradycyjne wartości, takie jak pomaganie sobie w potrzebie, dzielenie się, spędzanie ze sobą czasu i osobisty kontakt z drugim człowiekiem. Ideą ShareIt jest tworzenie świata bliższego i bardziej przyjaznego ludziom.

Z projektem można zapoznać się na stronie ishareitall.pl oraz na facebook.com/ShareItPL. Wsparcia można udzielić pod adresem https://polakpotrafi.pl/projekt/shareit-nie-badz-wisnia-podziel-sie.

iphone_screens

About Author
Przez ostatnie 3 lata prowadziłam Reaktor – centrum co-workingowe dla startupów technologicznych rozwijając jednocześnie swój startup - Homplex. Razem z Borysem Musielakiem organizowaliśmy cykl spotkań networkingowych tzw. „Open Reaktorów”, które przyciągnęły łącznie kilka tysięcy marzycieli, geeków i przedsiębiorców. Wspólnie uczyliśmy się jak poznawać nowych ludzi, jak komunikować się z inwestorami, jak tworzyć zgrane zespoły i jak budować biznes w warunkach skrajnej niepewności. Wyciągaliśmy wnioski z błędów tych, którzy dzielili się tym doświadczeniem podczas prezentacji, uznaniem nagradzaliśmy speakerów, którzy opowiadali o swoich sukcesach. Z czasem sami zaczęliśmy występować na scenie przedstawiając story własnych biznesów. Co miesiąc ponad 100 osób ze starej willi na Żoliborzu, zasłuchanych w startupowych opowieściach z różnych części świata, zabiera do domu tonę inspiracji i zyskuje przynajmniej kilku nowych znajomych. Zazwyczaj jakiś czas później wpływają oni na bieg wydarzeń, które skutkują nowymi klientami, produktami czy inwestorami. Zbudowaliśmy społeczność, która współpracując ze sobą tworzy nowe projekty i doskonali stare. Wspieramy rozwój przedsięwzięć znajomych poznanych przy piwie i pizzy w garażu miesiąc czy rok temu. Mamy dzisiaj to, czego nie mają polscy naukowcy. Wyniki ich badań w znacznie większym stopniu wpłynąć mogą na lepszą przyszłość niż tworzone przez naszą społeczność aplikacje, a mimo to nie widać żeby chcieli to rzeczywiście robić. By zacząć swoje pomysły materializować, a wynalazki przekształcać w biznes potrzebują tego samego co moje obecne środowisko 3 lata temu. Chcemy podzielić się z nimi tymi doświadczeniami i wpłynąć na to, jak rozwijać się będą projekty rozwiązujące nietrywialne problemy naszych czasów.

Related Article