Mateby, czyli aplikacja, która nie pozwoli, abyś nudził się w swoim mieście
, / 1030 0

Mateby, czyli aplikacja, która nie pozwoli, abyś nudził się w swoim mieście

SHARE
Mateby, czyli aplikacja, która nie pozwoli, abyś nudził się w swoim mieście

MATEBY, www.mateby.com, Poznań

Tysiące wydarzeń z całej Polski w jednej aplikacji pozwalającej na ich proste wyszukiwanie w zależności od preferencji. Tak w skrócie można opisać poznański startup, który chce zmienić polski rynek eventowy.

Mateby to aplikacja, która pozwala na wyszukiwanie wydarzeń w oparciu o podane miasto oraz kategorię. Użytkownicy mają do wyboru 7 kategorii: kluby & puby, koncerty, sport, warsztaty, społeczne, teatr oraz top10. Wydarzenia prezentowane są na na liście lub mapie. Po znalezieniu interesującego eventu możliwe jest zapisanie go do ulubionych, co spowoduje, że na kilka godzin przed rozpoczęciem otrzymamy powiadomienie.

Twórcami aplikacji jest trójka studentów z Poznania. Obecnie ich projekt jest jednym z kilku wspieranych przez Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Poznańskiej. Od dwóch miesięcy aplikację można znaleźć na system Android w Google Play, gdzie została pobrana do tej pory ponad 2500 razy. Dla posiadaczy pozostałych systemów dostępna jest strona internetowa, która przystosowana jest do urządzeń mobilnych.

Wydarzenia są nie tylko wyznacznikiem tego, w jaki sposób postrzegamy dane miasto pod względem atrakcyjności, ale również integrują ludzi. W dzisiejszych czasach, gdy coraz więcej komunikacji odbywa się w internecie, odrywamy się od rzeczywistości i zapominamy o otaczającym nas świecie. – tłumaczy Szymon Soppa, jeden z założycieli. – Chcemy tę sytuację zmienić poprzez zwiększenie świadomości wśród ludzi na temat tego, co ciekawego ma im do zaoferowania miasto, w którym żyją i tym samym zachęcić do spędzania czasu poza domem. Dla nas aplikacja w obecnej formie pozwala na sprawdzenie, jakie jest zainteresowanie rynkiem eventowym w Polsce oraz jaki jest profil typowego użytkownika. Informacje zwrotne są dla nas bardzo ważne, ponieważ niebawem chcemy również przygotować ofertę dla organizatorów. Naszym kolejnym celem jest wprowadzenie funkcji zarządzania wydarzeniami oraz umożliwienie organizatorom dotarcia do docelowej grupy uczestników w innowacyjny sposób.

Obecne twórcy aplikacji nawiązują współpracę z organizatorami wydarzeń. Chcą tym samym dotrzeć do szerszego grona odbiorców, co jest częścią ich działań marketingowych.

About Author
Przez ostatnie 3 lata prowadziłam Reaktor – centrum co-workingowe dla startupów technologicznych rozwijając jednocześnie swój startup - Homplex. Razem z Borysem Musielakiem organizowaliśmy cykl spotkań networkingowych tzw. „Open Reaktorów”, które przyciągnęły łącznie kilka tysięcy marzycieli, geeków i przedsiębiorców. Wspólnie uczyliśmy się jak poznawać nowych ludzi, jak komunikować się z inwestorami, jak tworzyć zgrane zespoły i jak budować biznes w warunkach skrajnej niepewności. Wyciągaliśmy wnioski z błędów tych, którzy dzielili się tym doświadczeniem podczas prezentacji, uznaniem nagradzaliśmy speakerów, którzy opowiadali o swoich sukcesach. Z czasem sami zaczęliśmy występować na scenie przedstawiając story własnych biznesów. Co miesiąc ponad 100 osób ze starej willi na Żoliborzu, zasłuchanych w startupowych opowieściach z różnych części świata, zabiera do domu tonę inspiracji i zyskuje przynajmniej kilku nowych znajomych. Zazwyczaj jakiś czas później wpływają oni na bieg wydarzeń, które skutkują nowymi klientami, produktami czy inwestorami. Zbudowaliśmy społeczność, która współpracując ze sobą tworzy nowe projekty i doskonali stare. Wspieramy rozwój przedsięwzięć znajomych poznanych przy piwie i pizzy w garażu miesiąc czy rok temu. Mamy dzisiaj to, czego nie mają polscy naukowcy. Wyniki ich badań w znacznie większym stopniu wpłynąć mogą na lepszą przyszłość niż tworzone przez naszą społeczność aplikacje, a mimo to nie widać żeby chcieli to rzeczywiście robić. By zacząć swoje pomysły materializować, a wynalazki przekształcać w biznes potrzebują tego samego co moje obecne środowisko 3 lata temu. Chcemy podzielić się z nimi tymi doświadczeniami i wpłynąć na to, jak rozwijać się będą projekty rozwiązujące nietrywialne problemy naszych czasów.

Related Article