SGW #4 DESIGN 11.09 17:45
, / 3678 0

SGW #4 DESIGN 11.09 17:45

SHARE
SGW #4 DESIGN 11.09 17:45

Eventbrite - Startup Grind Warsaw Hosts CSTM, Vzór, Skyline Investments, FUTU Paper (DESIGN)Startup Grind Warsaw dołączył do wydarzeń promujących DESIGN w ramach tegorocznego WAWA DESIGN FESTIWAL. W czwartek 11.09 o 18:00 na Auli Akademii Sztuk Pięknych przy Krakowskim Przedmieściu 5 odbędzie się czwarte spotkanie podczas którego porozmawiamy o biznesowych doświadczeniach mocno osadzonego w designie startupa CSTM, przedsiębiorcy Vzór, funduszu Skyline Investments i eksperta FUTU Paper. Cztery niesamowite wywiady z 7 wyjątkowymi osobami.

Podczas 4go wydarzenia chcemy się skupić na powstawaniu i rozwoju biznesu opartnego na designie. Wiąże się z nim dużo aspektów i wyzwań, jest podstawą dla budowania marki i zwiększania jej wartości.

Posłuchamy wywiadów z pasjonatami projektowania, przedsiębiorcami duszą i sercem, inwestorem który odważył się wesprzeć finansowo designerskie przedsięwzięcia oraz ekspertami, którzy z komentowania aktualności w designie prognozują jego trendy.

Po wywiadach nastąpi podsumowanie czterech edycji konkursu Homplexowe Wnętrza i rozdanie nagród dla laureatów – projektantów i architektów wnętrz, którzy z modeli 3d produktów polskich i zagranicznych marek stworzyli ponad 300 inspirujących wizualizacji mieszkań.

Gośćmi najbliższego wydarzenia będą:

CSTM_foto CSTM – Benjamin Kuna, Jacek Majewski Startup. Razem z Michałem Molendą założyli CSTM i stworzyli technologię, która zrewolucjonizuje sposób w jaki kupujemy meble. W magiczny sposób połączyli potrzebę dopasowania mebli na wymiar do wymagań klienta,  Augmented Reality na urządzeniach mobilnych (smartfonach i tabletach) i zautomatyzowany proces produkcji własnych, unikalnych mebli. Klient, który jest współtwórcą mebla, może obejrzeć go we własnej przestrzeni, w realnych wymiarach, jeszcze przed jego zakupem.  CSTM został zwycięzcą tegorocznego Launch Festival, jednej z najważniejszych na świecie konferencji dotyczących innowacji.

Vzor_fotoVZÓR – Jakub Sobiepanek, Michał WochEntrepreneur. Zadebiutowali w Czerwcu 2012. Jakub, dyrektor kreatywny, ukończył ASP w Warszawie na kierunku Projektowanie Wnętrz. Michał, dyrektor zarządzają, studiował na Uniwersytecie Warszawskim i na włoskiej uczelni. Vzór wprowadził na rynek kultowe krzesło RM58 zaprojektowane w 1958 przez wybitnego polskiego projektanta Romana Modzelewskiego. Firma to efekt pracy dyplomowej Jakuba “REWITALIZACJA PROJEKTÓW POLSKIEGO WZORNICTWA PRZEMYSŁOWEGO XX w.” Wdrożył swój pomysł i razem z Michałem stworzył markę Vzór. Pół wieku po stworzeniu prototypu przez protoplastę dzięki Vzorowi RM58 odżył i trafia nie tylko na wystawy ale do seryjnej produkcji.

Pawel_Maj_Skyline_fotoSkyline Investments – Paweł Maj Investor. Dyrektor inwestycyjny i Członek Zarządu funduszu inwestycyjnego Skyline Investments. Ukończył Uniwersytet Wisconsin–Whitewater w USA uzyskując tytuł  Bachelor of Business Administration. Jest również Członkiem Rady Nadzorczej w spółce “Fun in Design”, dla której przygotowywał proces inwestycyjny. “Fun in Design” to platforma do projektowania i zakupu butów, gdzie proces kreacji przeniesiony został z producenta na klienta, a buty wykonywane są ręcznie przez polskich rzemieślników z naturalnych skór. In 2012 “Fun in Design” wygrała konkurs dla Młodych Przedsiębiorców “Startup Fest” organizowany przez wydawnictwo Agora.

FUTU_fotoFUTU Paper – Martyna Bednarska-Ćwiek, Michał MazurExpert. Martyna to redaktor naczelny magazynu „FUTU Paper”. Historyk sztuki. Związana z FUTU od jego początków w 2007r. Jej zainteresowania wokół designu płynnie przeszły z mebli do nowych technologi, podobnie jak zmieniało się FUTU. Michał jest redaktorem miesięcznika „FUTU Paper” i serwisu FUTU.pl. Obserwator trendów. Najczęściej można go znaleźć podróżującego po targach i festiwalach poświęconych designowi i nowym technologiom. Aktualnie śledzi i opisuje trendy, by wkrótce zacząć je prognozować.

Partnerami wydarzenia są: European Creative Cluster Lab, Miasto Stołeczne Warszawa, Uniwersytet Warszawski i Akadamia Sztuk Pięknych w Warszawie.

AGENDA

17:45   Networking i Przekąski
18:00   Wywiad przy kominku ze Startupem + Q&A: CSTM – Jacek Majewski, Benjamin Kuna
18:30   Wywiad przy kominku z Przedsiębiorcą + Q&A: Vzór – Jakub Sobiepanek, Michał Woch
19:00   Przerwa
19:10   Wywiad przy kominku z Investorem + Q&A: Skyline Investment – Paweł Maj
19:40   Wywiad przy kominku z Ekspertem + Q&A: FUTU – Martyna Benarska-Ćwiek, Michał Mazur
20:10   Homplexowe Wnętrza – wręczenie nagród
20:45   Networking – Przekąski i wino

About Author
Przez ostatnie 3 lata prowadziłam Reaktor – centrum co-workingowe dla startupów technologicznych rozwijając jednocześnie swój startup - Homplex. Razem z Borysem Musielakiem organizowaliśmy cykl spotkań networkingowych tzw. „Open Reaktorów”, które przyciągnęły łącznie kilka tysięcy marzycieli, geeków i przedsiębiorców. Wspólnie uczyliśmy się jak poznawać nowych ludzi, jak komunikować się z inwestorami, jak tworzyć zgrane zespoły i jak budować biznes w warunkach skrajnej niepewności. Wyciągaliśmy wnioski z błędów tych, którzy dzielili się tym doświadczeniem podczas prezentacji, uznaniem nagradzaliśmy speakerów, którzy opowiadali o swoich sukcesach. Z czasem sami zaczęliśmy występować na scenie przedstawiając story własnych biznesów. Co miesiąc ponad 100 osób ze starej willi na Żoliborzu, zasłuchanych w startupowych opowieściach z różnych części świata, zabiera do domu tonę inspiracji i zyskuje przynajmniej kilku nowych znajomych. Zazwyczaj jakiś czas później wpływają oni na bieg wydarzeń, które skutkują nowymi klientami, produktami czy inwestorami. Zbudowaliśmy społeczność, która współpracując ze sobą tworzy nowe projekty i doskonali stare. Wspieramy rozwój przedsięwzięć znajomych poznanych przy piwie i pizzy w garażu miesiąc czy rok temu. Mamy dzisiaj to, czego nie mają polscy naukowcy. Wyniki ich badań w znacznie większym stopniu wpłynąć mogą na lepszą przyszłość niż tworzone przez naszą społeczność aplikacje, a mimo to nie widać żeby chcieli to rzeczywiście robić. By zacząć swoje pomysły materializować, a wynalazki przekształcać w biznes potrzebują tego samego co moje obecne środowisko 3 lata temu. Chcemy podzielić się z nimi tymi doświadczeniami i wpłynąć na to, jak rozwijać się będą projekty rozwiązujące nietrywialne problemy naszych czasów.

Related Article